Повод за инициативата е новата просторна сграда на Държавната комисия по сигурността на информацията (ДКСИ) на “Цариградско шосе”, чийто строеж бе многократно атакуван от Методи Андреев. Зданието е проектирано да побере до 300 души и затова там вероятно няма да се нанесат сегашните 100 служители на Цвета Маркова, а цялата Генерална дирекция “Борба с организираната престъпност” (ГДБОП) на МВР. В момента тя се помещава на бул. “Черни връх”.
Антимафиотите обаче щели да пренесат овехтялата си мебелировка, защото сградата на ДКСИ няма обзавеждане.
Цялата ДАНС пък се стяга да се пренесе на бул. “Черни връх”. Близо 300-ата служители, работещи в отеснялата централа на родното ФБР на ул. “Черковна”, ще се местят заедно с бюрата и шкафовете си в освободените от ГДБОП кабинети. Там и в момента работят част от агентите. В сградата зад Военната академия можели да се сместят комфортно 150 души. За там се стягали хората от ДКСИ и спецзвеното за борба с организираната престъпност и корупцията към Върховната касационна прокуратура. И двете служби ще си носят мебелите.
Очаква се разместването да бъде одобрено до месец от правителството, а голямото пренасяне да започне през лятото.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА