27 Февруари, 2012 12:05 3 729 0

Фалстарт на делото за убийството в Крумовград

  • крумовград-
  • убийство

Делото срещу шестимата мъже, които на 12 февруари 2011 г. убиха жестоко мъж на площада в Крумовград, не тръгна. Състав на Окръжния съд в Кърджали го отложи за 12 март заради отсъствието на защитници.

Адвокатът на единия от обвиняемия не се яви в залата, защото бил нередовно призован. Той е бил един от двамата защитници, ангажирани от подсъдимия, който пък се отказал и от другия си адвокат. Сред многото защитници е и Марковски – младши.

Денис Салимов, Мустафа Халил, Мустафа Генча, Бюрхан Юсеин, Генджай Мустафа и Ерол Хатиб са обвинени в предумишлено убийство по особено жесток и мъчителен начин. Шестимата са на възраст между 18 и 23 години. Най-младият е Денис Салимов, ученик в местна гимназия.

В деня преди престъплението компанията празнувала рождения му ден в селска кръчма, продължението било в дискотека в Крумовград, където срещнали жертвата – 36-годишния Метин Халил.

Кървавата разправа станала към 3 ч. сутринта в центъра на града. Шестимата го застигнали, повалили го на земята и с ритници по главата и тялото са причинили аспирация. Той е починал за минути от поглъщането на кръвта, а нападателите му потрошили масите, столовете и касите с празни бутилки пред сладкарницата, собственост на мъртвия.

По време на разпитите те признали, че са били много пияни и че не знаят защо са извършили престъплението.

Шестимата бяха върнати още днес в затвора в Стара Загора. По делото трябва да бъдат изслушани 50 свидетели и 13 вещи лица.
 


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА