• купа на българия

Червените с много слаб мач срещу водачите в Б Група

Монтана поднесе изненада, отстрани ЦСКА - 1
Снимка: БТА
Втородивизионният Монтана хвърли бомбата в турнира за купата на България, елиминирайки ЦСКА с 2:1 след продължения в 1/16-финална среща от надпреварата, която се игра на стадион "Огоста". Двата тима изиграха силно първо полувреме, в което атаките се редуваха и пред двете врати. Монтана създаде по-опасните положения, като гол на Миро Антонов бе отменен заради засада, а малко преди това Сергей Георгиев нацели гредата.

Близо четвърт час преди края на редовното време активизиралите се след паузата "армейци" откриха резултата, когато Тони Силва засече с глава центриране на Милисавлевич, но седем минути след това Миро Антонов изравни.

Срещата влезе в продължения, а в самото начало на първото от тях гредата спаси домакините след удар на Милисавлевич. В 105-тата минута Монтана шокира далеч по-именития си съперник, вкарвайки втори гол. Негов автор бе Сергей Георгиев.