• серия а

Ивайло Чочев направи дебют за Палермо, на тимът му бе разбит от Емполи

Лацио би Сасуоло, Сампдория доближи лидерите - 1
Снимка: БТА/ AP

Лацио победи Сасуоло с 3:2 в изключително интересна среща от шестия кръг на италианската Серия „А”, играна на „Олимпико” в столицата.

Стефано Маури даде преднина на домакините още в 9-ата минута след удар от далечно разстояние, а в 25-ата Джорджевич удвои след асистенция на Кандрева. Още в следващата атака обаче гостите върнаха едно попадение – Сансоне изведе по прекрасен начин Доменико Берарди, който преодоля Маркети с премерен удар.

Антонио Кандрева направи 3:1 десет минути преди края на първото полувреме след груба грешка в отбраната на Сасуоло. В началото на второто полувреме Лорик Кана бе изгонен с втори жълт картон за нарушение, което доведе до дузпа в полза на Сасуоло. Берарди бе точен от бялата точка и оформи крайния резултат. Гостите, които не успяха да изравнят, също останаха с човек по-малко след червения картон на Пелузо в 61-ата минута.

Лацио записа трета поредна победа от началото на сезона и събра 9 точки, докато Сасуоло е на последно място във временното класиране с едва 3 спечелени точки. В друга среща от кръга Сампдория победи у дома Аталанта с 1:0, а единственият гол бе дело на Габиадини.

„Моряците” са на трета позиция в таблицата с 14 спечелени точки – с една по-малко от лидерите Ювентус и Рома, които в момента играят помежду си на „Ювентус стейдиъм”. Вижте всички резултати от изиграните днес срещи от Серия „А”:

Емполи - Палермо 3:0
Лацио - Сасуоло 3:2
Парма - Дженоа 1:2
Сампдория - Аталанта 1:0
Удинезе - Чезена 1:1