„Левски” допусна десета поредна загуба в Адриатическата лига

• олимпия любляна

Бившият играч на Левски Марко Маринович бе най-добър за Олимпия с 23 точки

„Левски” допусна десета поредна загуба в Адриатическата лига - 1
Снимка: Levskibasket.com

Десета поредна загуба в Адриатическата лига допусна баскетболният Левски. Българските шампиони загубиха с резултат 70:89 при гостуването си на словенския Олимпия Любляна.

„Сините” продължават да държат последното място с 1 успех и 11 поражения, а следващата събота приемат шампиона в турнира Цибона Загреб в София.

Началото на мача бе за словенците, които поведоха със 7:2, а скоро след това и с десет точки разлика. През първата четвърт защитата на българите не се справяше добре и отстъпваше с 13 точки след тези десет минути. Левски обаче тръгна добре през втората и след 9:2 намали до само 6 точки. Олимпия обаче отговори и поддържаше двуцифрена разлика, която стана отново 13 на почивката, съобщи Levskibasket.com.

В третата част и двата отбора играха доста мудно и в първите седем минути си бяха вкарали едва 7 точки. С тройка на Марко Маринович разликата отново стана 13, но левскарите завършиха частта с 6:0 и намалиха пасива си на 7. Всяка надежда за „сините” обаче свърши в първите минути на последната четвърт, тъй като домакините тръгнаха с 11:0 и това им осигури победата.

Домакините имаха предимство в подкошието, като хванаха 12 борби в нападение и общо 39 срещу едва 20 за Левски. Отделно словенците отбелязаха 10 тройки срещу едва 4 за „сините”.

Най-резултатни за левскарите бяха Николай Върбанов и Димитър Димитров с по 14 точки, а с 13 се отчете Димитър Ангелов.

Бившият играч на „сините” Марко Маринович бе най-добър за Олимпия с 23 точки, включително 6 тройки от 7 опита.