Селтик и Интер си вкараха по три гола в зрелищен мач

• резултати

В Англия Тотнъм не успя да победи италианския Фиорентина

Селтик и Интер си вкараха по три гола в зрелищен мач - 1
Снимка: БТА/ AP

Отборите на Селтик и Интер сътвориха истинско зрелище в първия мач помежду си от 1/16-финалите в турнира Лига Европа.

Двата тима не успяха да се победят на „Селтик Парк” в Глазгоу и завършиха наравно 3:3. До 13-ата минута „нерадзурите” водеха с два гола след попадения на Шакири и Паласио.

Отговорът на „детелините” обаче бе светкавичен. Армстронг направи 1:2 в 24-ата минута, а минута по-късно Кампаняро си отбеляза автогол.

Секунди преди края на първото полувреме Интер отново поведе след груба грешка на вратаря на Селтик Гордън, който подари топката на Паласио, а последният не сгреши на празна врата. В добавеното време на мача шотландците все пак изравниха чрез Гуидети и запазиха интригата за реванша.

На „Анфийлд” Ливърпул се измъчи, но все пак стигна до победата срещу Бешикташ с 1:0. Единственият гол отбеляза Марио Балотели в 85-ата минута от дузпа.

Носителят на трофея Севиля стигна до важен успех у дома срещу Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:0. Ибора вкара за испанците в 70-ата минута.

В Лондон пък Тотнъм и Фиорентина не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1. Солдадо вкара за домакините, но Басанта изравни за гостите от Италия.

Всички резултати от изиграните мачове в Лига Европа (реваншите са след седмица):

ПСВ Айндховен (Холандия) – Зенит (Русия) 0:1
Йънг Бойс (Швейцария) – Евертън (Англия) 1:4
Олборг (Дания) – Брюж (Белгия) 1:3
Торино (Италия) – Атлетик Билбао (Испания) 2:2
Волфсбург (Германия) – Спортинг Лисабон (Португалия) 2:0
Днипро (Украйна) – Олимпиакос (Гърция) 2:0
Трабзонспор (Турция) – Наполи (Италия) 0:4
Рома (Италия) – Фейенорд (Холандия) 1:1