Ливърпул се издъни срещу Уест Бромич, Шампионската лига е мираж

• равенство-
  • нулево

Отборът на Брендън Роджърс с безидейно нулево равенство срещу дроздовете

Ливърпул се издъни срещу Уест Бромич, Шампионската лига е мираж - 1

Шампионската лига се отдалечава от Ливърпул все повече и повече. Мечтата за участие в най-престижния европейски турнир вече е мираж за "мърсисайдци", след като "червените" записаха нулево равенство срещу Уест Бромич Албиън като гости в мач от 34-тия кръг на Английската висша лига.

Брендън Роджърс започна с неочаквана двойка футболисти в атака - Джордън Айб и Марио Балотели. През почти цялата първа част Ливърпул владееше топката, и въпреки че предимството им в този показател бе смазващо - 78%, бе напълно безрезултатно. Нито Уест Бромич, нито Ливърпул отправиха удар в очертанията на вратите през полувремето.

През втората част отборът от "Анфийлд" имаше няколко по-добри положения за гол, но такъв така и не последва, след като Балотели, Коутиньо и Хендерсън пропускаха. Най добрата ситуация бе пред Айб, но младокът нацели напречната греда. Уест Бромич също отговори с 1-2 хубави атаки в самия край, но до попадение така и не се стигна.

Ливърпул остават 5-ти с 58 точки, докато "дроздовете" са на 13-та позиция с 37.