• манчестър сити-
  • шампионска лига

Старата госпожа надви Гражданите с 2:1 като гост

Ювентус изненада неприятно Манчестър Сити - 1
Ювентус победи Манчестър Сити с 2:1 в един от най-интересните мачове от тази вечер в Шампионската лига. "Старата госпожа" отстъпваше с 0:1, но нанесе своя смъртоносен удар в последните 20 минути.

И трите попадения паднаха през второто полувреме. В 57-ата минута Давид Силва центрира от корнер, Венсан Компани надскочи Киелини и с глава разстреля Джанлуиджи Буфон за 1:0. Последваха протести от страна на италианеца за нарушение срещу него, които обаче не бяха уважени от рефера. Само 3 минути по-късно Буфон направи феноменално двойно спасяване след шутове на Рахим Стърлинг и Силва.

"Старата госпожа" обаче не се предаде и в 70-ата минута изравни. Пол Погба изведе по фантастичен начин Марио Манджукич в пеналта, хърватинът изпревари бавния Мангала и засече топката в мрежата за 1:1.

В 81-ата минута със страхотен шут от ъгъла на наказателното поле Алваро Мората препарира безпомощния Джо Харт за крайното 1:2.