• вавринка-
  • чилич-
  • 1/4-финал
Вавринка удари Чилич и е на 1/4-финал - 1

Стан Вавринка се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 7 милиона долара.

Номер 4 в схемата надигра Марин Чилич (Хърватия) със 7:5, 6:7(7), 6:4 за 2:54 часа в изключително оспорваната битка на корта.

Следващият съперник на Вавринка е номер 8 в схемата Рафаел Надал (Испания). Испанецът има 12 победи в 14 мача срещу швейцареца.

Номер 5 Томаш Бедих също продължава напред в надпреварата след като надделя над десетия поставен Жил Симон (Франция) с 6:3, 6:3 за 86 минути. Чехът направи четири пробива в мача и допусна един. На четвъртфиналите Бердих ще играе срещу шампиона от 2010 и 2011 година Анди Мъри (Великобритания). Двамата имат 12 мача помежду си като са си разменили по 6