• лудогорец-
  • левски-

Ударно! Лудогорец би и Левски с 2:1 - 1
Гонг.бг

Лудогорец победи с 2:1 на Левски в мача от 7-ия кръг в А група. Двата отбора направиха зрелищен мач на новооткрития „Лудогорец Арена”.

Премиерът Бойко Борисов и президентът на БФС Борислав Михайлов, заедно с президента на домакините Кирил Домусчиев прерязаха лентата на новото футболно бижу в Разград.

Домакините показаха по-добра игра в началото на срещата и логично откриха резултата. В 10-та минута Миро Иванов отблизо реализира за 1:0.

Все пак „сините” успяха да се върнат в мача в 29-та минута, когато Владимир Гаджев с прецизен удар изравни за 1:1.

Като цяло обаче повече голови положения бяха пред вратата на Пламен Илиев, коментира Гонг.бг.

През втората част Лудогорец тотално доминираше. В 52-ата минута домакините успяха да излязат напред в резултата чрез Емил Гъргоров. Станислав Генчев проби отдясно, пусна успоредно на наказателното поле, а Марселиньо пропусна топката, която стигна до Гъргоров, който стряле, но  топката рикошира в Грийн, след което се удари в десния страничен стълб на Илиев и влезе в мрежата за 2:1. До края на срещата „сините" нямаха сериозно положение пред вратата на Голубович.

За сметка на това, Емил Гъргоров не спираше да тормози Пламен Илиев. Три минути преди края на редовното време, Бадема пропиля още едно отлично положение, стреляйки от няколко метра в страни от вратата.

Това е втора загуба за Левски през новия сезон, след поражението от Черно море. Лудогорец пък има само едно равенство и шест победи. Тимът е временен водач в класирането преди изиграването на последните срещи.