• победа

Куадрадо, Манджукич и Дибала бяха точни за домакините

Ювентус с шеста поредна победа в Италия - 1
Снимка: БТА/ AP

Ювентус записа шеста поредна победа в италианското първенство, надвивайки у дома Фиорентина с 3:1 в среща от 16-ия кръг.

„Бианконерите“, които започнаха слабо сезона, се съвзеха за отрицателно време и отново са сред фаворитите за скудетото на Апенините.

Двубоят на „Ювентус стейдиъм“ започна прекрасно за гостите, които още в третата минути откриха резултата след гол от дузпа на Иличич. Отговорът на „старата госпожа“, обаче, бе мигновен.

Куадрадо изравни в шестата след подаване на Евра. В 80-ата минута Марио Манджукич вкара втори гол за домакините, а в първата минута на добавеното време Дибала уби интригата с трети гол.

Ювентус се изкачи до четвъртата позиция във временното класиране с актив от 30 точки – с шест по-малко от лидера Интер.

В друга среща от кръга Наполи и Рома завършиха наравно 0:0 в Неапол. Днес ще се изиграе последният двубой от 16-ия кръг. От 21:45 часа българско време Лацио приема Сампдория.