Четиризвезден Ювентус прегази градския си съперник

• турнир

Симоне Дзадза изигра много силен мач и се отчете с две попадения

Четиризвезден Ювентус прегази градския си съперник - 1
Снимка: БТА/ AP

Ювентус продължи прекрасното си представяне през последните седмици. Слабият старт на сезона е забравен, след като „старата госпожа“ победи Торино с 4:0 на осминафиналите в турнира Копа Италия.

В градското дерби Юве не остави никакви шансове на „биковете“. Симоне Дзадза изигра много силен мач за домакините, вкарвайки два гола – в 28-ата и 51-ата минути. Пауло Дибала вкара трети гол четвърт час преди края на редовното време, а Пол Погба оформи крайния резултат в 82-ата минута.

Кристиян Молинаро от Торино бе изгонен в 49-ата минута след втори жълт картон. На четвъртфиналите Юве, който е носител на трофея, ще се изправи срещи победителя от сблъсъка между Лацио и Удинезе (днес от 17:00 часа българско време).

Вчера от турнира отпаднаха два от фаворитите за трофея – Рома и Фиорентина. „Вълците“ паднаха на „Олимпико“ от Специя след изпълнение на дузпи, докато Карпи отстрани Фиорентина.

„Гадзета дело спорт“ написа в днешния си брой, че Юве дължи всичко на Дзадза. Вестникът описа представянето на Рома в турнира като „катастрофа“.