• примера дивисион-
  • изпадане

Малага прати противника си в Сегунда дивисион

Леванте изпадна от испанския елит - 1

Леванте се прости с Примера дивисион, след като загуби при гостуването си на Малага 3:1 и няма шанс за оцеляване. Два кръга преди края, тимът от Валенсия е на шест точки от спасителната зона, но има по-лоши резултати в директните двубои с останалите претенденти за оцеляване.

Два гола в заключителните минути доведоха до поражението на Леванте. Дуе Чоп откри за Малага в 30-ата минута, а в 42-ата Хосе Моралес изравни.

Малага нанесе своя удар в даденото от рефера продължение. Първо Чоп отбеляза втория си гол в срещата, а след това Гонасло Кастро оформи крайното 3:1.

Леванте напуска испанския елит след шест последователни сезона в него.