10 Юни, 2016 10:29, обновена 10 Юни, 2016 10:29 710 0

Мексико на 1/4-финал, Уругвай отпадна безславно

Ацтеките преодоялха съпротивата на Ямайка

Мексико на 1/4-финал, Уругвай отпадна безславно - 1
Снимка: БТА/XINHUA

Отборът на Мексико се класира за 1/4-финалите на Копа Америка.

В двубой от група "С" „ацтеките” победиха Ямайка с 2:0 в двубой, провел се пред около 80 000 зрители на стадион „Роуз Боул” в Лос Анджелис.

Резултатът бе открит в 18-ата минута, когато точен бе Хавиер Ернандес. Нападателят на Байер (Леверкузен) засече центриране с глава по прекрасен начин. Това бе 45-ият гол на Чичарито с националната фланелка и само още две попадения го делят от това да се превърне в голмайстор на всички времена за страната си. Орибе Пералта оформи крайното 2:0 десетина минути преди края.

Друг любопитен момент в групата беше отпадането на един от фаворитите - Уругвай. "Урусите" отстъпиха на Венецуела с 0:1 и без спечелена точка в два мача няма как да продължат към директните елиминации.