Исландия не се даде на Португалия

• португалия-
  • исландия-
  • евро 2016

Исландският национален отбор по футбол започна с престижно реми - 1:1 срещу Португалия в първия мач на двата тима от Евро 2016.

На стадиона в Сент Етиен иберийците допуснаха изненада срещу дебютанта в надпреварата.

Срещата премина изцяло под трактовката на Роналдо и компания. След редица пропуски на португалците, в 32-ата минута Луиш Нани откри резултата, след като получи топката на няколко метра от голлинията и този път нямаше как да пропусне.

До края на първата част Кристиано и Моутиньо отново пропиляха шансовете да увеличат аванса на тима си.

Второто полувреме започна така, както завърши първото - с натиск на португалците.

Липсата на концентрация пред гола бе жестоко наказана. В една от много малкото си по-опасни атаки, в 50-ата минута Биркир Бярнасон изравни за 1:1, след като заби топката в противниковата врата с удар от воле, след като засече остро центриране в наказателното поле.

В 70-ата минута Луиш Нани изпълни страхотен пряк свободен удар, но топката прелетя близо до напречната греда.  Последваха минути, изпълнени с напрежение и пред двете врати, но до нови голове така и не се стигна и двата тима поделиха точките на старта на кампанията си.