11 Октомври, 2011 22:58 2 141 4

Загубихме от Уелс с 0:1

• уелс-
  • мач

България завърши квалификациите за Евро 2012 със загуба с 0:1 от Уелс и остана на последното място в квалификационна група "G"

Срещата започна в 21:05 часа на стадион „Васил Левски”, а главен съдия бе Павел Гил от Полша.

Нищожен брой зрители имаше на националния стадион, а агитката на гостите може би наброяваше повече фенове от тези на България

Мачът започна равностойно, но постепенно гостите поеха инициативата. В 40-ата минута беше направена принудителна смяна в състава на гостите - излезе Блейк, който получи медицинска помощ, а на негово място влезе Матюс.

В 45-ата минута Гънтър хвърли дълъг пас за Бейл, крилото овладя и надбяга Занев, премина покрай Иван Иванов и стреля с левия крак, кълбото се отклони леко в крака на бранителя, заблуди Михайлов и влезе в мрежата му. Така на полувремето Уелс поведе с 1:0.

В 52-ата минута дойде първата смяна в нашия отбор - Делев влезе на мястото на Манолев. Преди това Гаджев и Иван Иванов получиха жълти картони.

В 59-ата минута Рамзи намери Бейл с прекрасен пас, крилото засече от воле, но топката, за наше щастие, срещна напречната греда.

Втора смяна за нашите, напуска Домовчийски през 62-ата минута - замени го младоженецът Валери Божинов.

Нашите успяха да изравнят играта. В 70-ата митута направихме последната, трета смяна в нашия отбор - Попов застана на мястото на Мадански. Втора смяна направиха и гостите - излезе Морисън, а на терена се появи Чърч.

Уникален пропуск на Божинов се случи в 85-ата минута. Гаджев изведе по перфектен начин нападателя сам срещу Хенеси, но Божинов избра да стреля към близкия ъгъл и топката премина покрай вратата.

В крайна сметка България загуби мача с 0:1.

След поражението нашите остават на последното място в група „G” с актив от 5 точки, а Уелс запазват четвъртото място.

Трета е Швейцария, на второ място се класира Черна гора, а победител стана тимът на Англия.

Стартови състави на отборите:

България: Николай Михайлов, Георги Терзиев, Йордан Милиев, иван Иванов, Петър Занев, Стилиян Петров, Владимир Гаджев, Станислав Манолев, Александър Тонев, Ивелин Попов, Валери Домовчийски

Уелс: 1. Хенеси, 2. Гънтър, 3. Тейлър, 4. Крофтс, 5. Блейк, 6. Уилямс, 7. Алън, 8. Белъми, 9. Морисън, 10., Рамзи(к), 11. Бейл