Ливърпул и Манчестър Юнайтед завършиха наравно

• ливърпул-
  • манчестър юнайтед-
  • бербатов

Ливърпул и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят на стадион "Анфийлд" и направиха 1:1 в поредното издание на голямото дерби на английския футбол, предаде  БГНЕС.

"Червените дяволи" бяха в този мач от 8-ия кръг на Висшата лига без своя български нападател Димитър Бербатов, който бе оставен извън групата от своя мениджър сър Алекс Фъргюсън. Двата тима имаха шансове за гол и през първото полувреме, но в крайна сметка почивката дойде при 0:0. Стивън Джерард, който започна титуляр за своя тим за първи път от седем месеца насам, успя да открие резултата в 68-та минута. Чарли Адам си спечели пряк свободен удар пред наказателното поле на гостите, след намеса на Рио Фърдинанд, а майсторът на фаулове Джерард не остави никакъв шанс на Давид Де Хеа за 1:0. В 81-та минута, Дани Уелбек подаде към Хавиер Ернандес, който влезе като резерва. Мексиканецът успя да изравни с глава и да оформи крайното 1:1 в 193-то дерби между двата тима.