• уилшър-
  • педро

Борнемут се превърна в 12-та поредна жертва на лондончани след 0:3

Челси продължава със серията от победи - 1

Лидерът във Висшата лига Челси подобри рекорда си, записвайки 12-та поредна победа в първенството. Тя дойде над Борнемут с 3:0 на "Стамфорд Бридж".

Резултатът беше открит от Педро в средата на първото полувреме, а малко след началото на второто Еден Азар сложи точка на спора от дузпа. Педро оформи крайния резултат в 93-ата минута. Първите 45 минути на мача от Боксинг дей бяха равностойни и след попадението на испанеца "черешките" пропуснаха два добри шанса да изравнят чрез Джак Уилшър.

През втората част обаче домакините бяха пълни господари на терена и успехът им можеше да бъде далеч по-изразителен. Със спечелените 3 точки Челси събра 46 т. и е убедителен водач, докато Борнемут продължава със слабото си представяне при гостувания и е на 13-та позиция с 21 т.