• димитър бербатов

Манчестър Юнайтед на Сър Алекс отново взе само точка от Бенфика

Бербо вкара в ШЛ след тригодишна суша - 1
Снимки: ЕПА/БГНЕС

Българинът Димитър Бербатов прекъсна головата си „суша" в Шампионската лига и вкара първия си гол в турнира от три години насам с екипа на своя Манчестър Юнайтед.

Въпреки отличното представяне на българина, неговият тим не успя да победи на свой терен португалския Бенфика и двата тима завършиха при равенство 2:2.

Бербо отбеляза с глава в 30-ата минута за 1:1 след центриране на Нани. Преди това,още в 3-ата минута, Фил Джоунс си вкара автогол.

Малко след почивката Дарън Флетчър направи обрата на „ червените дяволи” пълен, давайки преднина на домакините с удар отблизо, но само минута по-късно еуфорията на англичаните бе попарена от Пабло Аймар,който оформи крайното 2:2.

Така Бенфика зае първото място в група "C" с 9 точки, докато Манчестър Юнайтед ще трябва да трепери за класирането си напред в турнира, след като има същия актив от точки (по-малко голове на чужд терен), но гостува на Базел в последния кръг. Швейцарците победиха Оцелул в Румъния с 3:2 и имат само точка по-малко от Бенфика и Ман Юнайтед кръг преди края на груповата фаза от турнира.