• демба ба

„Червените дяволи” бяха разбити от Нюкасъл с класическо 3:0

Манчестър Юнайтед с Бербо записа 2-ра поредна загуба - 1
Снимка: Уейн Рууни, ЕПА/БГНЕС

Английският шампион Манчестър Юнайтед записа второто си поредно поражение във Висшата лига и вече изостава на три точки от върха. След като отстъпи с 2:3 у дома срещу Блекбърн в предишния мач, днес Юнайтед катастрофира с класическото 0:3 при гостуването си на Нюкасъл на „Спортс Дайрект Арена”  в мач от 21-ия кръг.

„Червените дяволи” не бяха допускали поражение в първите дни на януари от 1996 година насам, когато губят от Тотнъм с 1:4.

Попаденията за „джордита” отбелязаха Демба Ба в 33-ата минута и Йоан Кабайе в 47-ата, а Фил Джоунс си отбеляза нелеп автогол в последната 90 минута.

Димитър Бербатов започна срещата като титуляр, но бе заменен в 57-ата минута от Уелбек.

С тази победа домакините вече имат 33 точки и заемат 7-ото място в класирането. Юнайтед пък остава на втората позиция с 45 точки.

Вчера лидерът в Премиършип се наложи също с класическо 3:0 над Ливърпул, доказвайки защо в момента е първи в класирането.

Отборите на Юнайтед и Сити ще се срещнат още този уикенд (неделя), но в двубой за ФА Къп.

Последният сблъсък между двата тима бе в мач от лигата и отборът на Сър Алекс Фъргюсън претърпя катастрофално поражение на своя „Олд Трафорд" губейки с 6:1.