Франция е на четвъртфинал след голов трилър с Аржентина

"Петлите" и "гаучосите" изиграха невероятен мач

Публикувана: 30 Юни, 2018 19:00
10 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1555

Франция се класира за четвъртфиналите на Мондиал 2018 след победа с 4:3 над Аржентина в спиращ дъха двубой изпълнен с обрати на „Казан Арена”.

„Петлите” поведоха с 1:0 след точно изпълнена дузпа на Гризман, която бе отсъдена за нарушение срещу Мбапе.

Блестящ гол на Анхел ди Мария върна равенството малко преди почивката, а в началото на второто полувреме „гаучосите” поведоха, не без късмет, с гол на Меркадо.

Последваха обаче силни минути за европейския отбор, в който на три пъти Армани трябваше да вади топката от мрежата си. Първо Павар изравни, а Килиан Мбапе увенча страхотната си игра с 2 гола.

В добавеното време Агуеро даде надежда за Аржентина с трети гол, но времето не стигна на „албиселесте”, които загубиха с 3:4.