Франция е първият полуфиналист в Русия

"Петлите" победиха безпроблемно Уругвай с 2:0

Публикувана: 6 Юли, 2018 19:03
9 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1406

Франция продължава похода си към "Лужники" в Москва, където ще се играе финалът на Световното. "Петлите" елиминираха Уругвай с 2:0 на четвъртфиналите. Варан и Гризман вкараха за успеха. Голяма вина за второто попадение има и вратарят на южноамериканците Муслера.

Тимът на Оскар Табарес отпада след едва първата си загуба на Мондиал 2018, а Франция ще играе на полуфиналите срещу победителя от сблъсъка между Бразилия и Белгия, който е по-късно тази вечер.

Мачът изненадващо започна с натиск на южноамериканците. Само за пет минути Суарес и компания успяха да създадат две опасности пред вратата Лорис, но на "петлите" им се размина.

Постепенно Франция изравни играта и в 15-ата минута Жиру подаде към Мбапе в наказателното поле, но ударът с глава на младока мина над вратата. Малко след това Погба опита шут от дистанция, но крайно неточен.

Франция дочака своя момент и в 39-ата минута поведе в резултата. Антоан Гризман центрира от фаул и Рафаел Варан с глава прати топката в мрежата зад Муслера.

Уругвай отговори с опасен удар на Касарес, но Лорис демонстрира блестящ рефлекс и спаси.

В 61-ата минута Гризман на практика уби интригата. Негов удар извън наказателното поле беше подценен от Муслера, който допусна топката да се озове в мрежата му за 2:0.

Симулация на Мбапе предизвика масово меле в 67-ата минута. В разправията се включиха почти всички играчи на двата отбора, а накрая реферът извади жълти картони за нападателя на Франция и Родригес от Уругвай.

До края Уругвай не намери сили да застраши вратаря на "петлите". Франция от своя страна опита няколко хубави атаки, които обаче не завършиха с опасности пред вратата на южноамериканците.