• юноши-
  • финал-
  • us open

Младият български тенисист записа ново невероятно постижение

Един от най-големите български таланти в тениса Адриан Андреев постигна голям успех. Българинът се класира за финал на Откритото първенство на САЩ на двойки, след като с партньора му - британеца Антон Матушевич, победиха италианците Джулио Зепиери и Лоренц Мусети. Мачът предложи много зрелище и драма и приключи след 4:6, 7:5 10:6.

В първата част отборът на българина водеше на два пъти с пробив, но изгуби инициативата при 4:3 и допусна два поредни брейка – 4:6.

Във втория сет Андреев и Матушевич отново поведоха с пробив, но бяха изравнени и дори при 4:5 трябваше да спасяват мачбол. Справиха се, реализираха нов брейк и пратиха мача в решаващ тайбрек.

Там те отново поеха контрола в първите точки, повеждайки с 6:1 и два минипробива. Италианците върнаха единия за 6:9, но отново загубиха подаването си в следващата точка, а заедно с това и мача.

На финала Адриан Андреев и партньорът му ще се изправят срещу друга непоставена двойка – тази на представителите на домакините Емилио Нава и Аксел Нефве.