Левски с изключително трудна победа над Черно море

• гаджев-
  • йовов-
  • костов
Левски с изключително трудна победа над Черно море - 1

Отборът на Левски започна пролетния дял с много трудна победа с 2:1 срещу Черно море в среща от 17-ия кръг на "А" група. Иван Цветков (43) и Кристовао Рамос (75) бяха точни за столичани на стадион "Георги Аспарухов", докато Дончо Атанасов отбеляза почетния гол за „моряците” в 85-ата минута.

Като цяло „сините”, подкрепяни от около 7000 зрители на „Герена”, разочароваха своите фенове през първите 90 минути за тази пролет. Тимът на Николай Костов бе доста бавен и безидеен в атака, а в защита се видя голяма липса на синхрон. Христо Йовов бе заменен още през първата част от Даниел Димов, а Владимир Гаджев бе пожален от рефера Стефан Спасов, който през втората част можеше да бъде по-строг и да го изгони.

След 12-ия си успех за сезона и 9-и като домакин Левски вече има актив от 36 точки, като продължава да изостава на 3 точки от лидера Лудогорец.