• ферер-
  • индиън уелс
Федерер се изтормози с Раонич на Индиън Уелс - 1
Снимка: Роджър Федерер, ЕПА/БГНЕС

Бившият номер 1 в световната ранглиста Роджър Федерер достигна четвъртия кръг на "Мастърс" турнира в Индиън Уелс, след като надделя с 6:7 (4), 6:2, 6:4 над Милош Раонич след 2 часа и 7 минути игра. Така в следващия си мач швейцарецът ще се изправи срещу непоставения в схемата бразилец Томаш Белучи, който достигна тази фаза благодарение на отказването на бившия номер 3 в света Николай Давиденко.

В друг мач от третия кръг на надпреварата световният номер 2 Рафаел Надал не срещна трудности срещу Марсел Гранойерс и го победи с 6:1, 6:4 след близо 90 минути престой на корта. Така за седма поредна година 25-годишният испанец достига до четвъртия кръг в Индиън Уелс, а негов следващ съперник ще бъде поставеният под номер 21 в основната схма Александър Долгополов. Украинецът се наложи с 6:4, 5:7, 6:4 над кипъреца Маркос Багдатис. Надал и Долгополов са се изправяли един срещу друг два пъти, като краен победител е излизал испанецът. За последно двамата премериха сили на турнира в Маями през миналата година, когато Рафа даде само три гейма на съперника си.

Третия кръг в Индиън Уелс преодоля и Денис Истомнин, който изненадващо се наложи с 6:4, 6:3 над 5-ия в схемата Давид Ферер. Бившият шампион от US Open Хуан Мартин дел Потро победи Фернандо Вердаско с 6:2, 7:6 (6) и така в следващата фаза ще се изправи срещу Истомним. Шестият в схемата Жо-Вилфред Цонга се справи с Радек Щепанек с 6:7 (2), 6:3, 6:2, а противник в следващия му мач ще бъде Давид Налбандян. Аржентинецът елиминира поставения под номер 10 в схемата Янко Типсаревич с 6:3, 3:6, 6:3 след час и 55 минути игра.