• червен картон-
  • игуаин-
  • манджукич

Гонсало Игуаин се превърна в големия грешник за "росонерите"

Шампионът Ювентус спечели с 2:0 при визитата си на Милан в голямото дерби от 12-ия кръг на италианската Серия „А“ и записа 11-и успех от началото на сезона в Калчото.

„Бианконерите“ се разписаха по веднъж в двете полувремена, за да триумфират с трите точки и да останат убедителни лидери във временното класиране.

Още в 8-ата минута Марио Манджукич откри резултата с глава след подаване на Алекс Сандро отляво. Постепенно домакините се съвзеха от шока и потърсиха изравнителен гол. В 40-ата те получиха дузпа след игра с ръка на Мехди Бенетия в наказателното поле. Първоначално съдията Паоло Мацолени не посочи бялата точка, но след консултация с VAR отсъди 11-метров наказателен удар. Гонсало Игуаин обаче пропусна, след като прати топката в гредата.

След почивката в 55-ата минута голямата звезда на гостите Кристиано Роналдо стреля, но Донарума спаси. Секудни по-късно Дибала шутира от фаул и топката закачи десния страничен стълб.

Интригата на практика приключи в 81-ата минута, когато първо Донарума спаси, но след това Кристиано Роналдо вкара осмия си гол от началото на шампионата и оформи крайния резултат. Така португалецът изостава само на едно попадение от водача в листата на голмайсторите Кшищоф Пьонтек от Дженоа. Две минути след гола Гонсало Игуаин бе изгонен от игра след два бързи жълти картона.

След успеха си Ювентус е лидер с 34 точки. Милан пък вече е на пета позиция с 21.