• маркес-
  • цска-
  • левски
Лудогорец размаза Светкавица - 1

Отборът на Лудогорец премаза поредния си противник по пътя към титлата. Възпитаниците на Ивайло Петев се наложиха с 5:0 над Светкавица в мач от 19-ия кръг от "А" група. Лидерът в класирането беше без трима основни играчи. Иван Стоянов и Жуниор Кишада претърпяха операции през седмицата, съответно на счупена скула и херния. Голмайсторът от есента Марселиньо е с контузия. Така шанс да започнат титуляри получиха Мирослав Иванов и Димо Бакалов.

За Светкавица дебютира бившият играч на Черно море, ЦСКА и Славия Ели Маркес.

Лудогорец натисна още след стартовия сигнал, но през първото полувреме гостите от Търговище се бранеха добре. В 11-ата минута гол на Димо Бакалов беше отменен заради засада. В 28-ата минута и попадение на Ели Маркес не беше признато заради същата причина. През първото полувреме домакините на три пъти искаха дузпи, но съдията Георги Игнатов не реагира.

В последната минута Лудогорец поведе с 1:0 след автогол на Петър Трифонов. Играчът на Светкавица вкара в собствената си врата след центриране на Шоко.

След почивката статуквото на терена се запази, като домакините натискаха. В 66-ата минута Мирослав Иванов удвои с хубав удар фронтално срещу вратаря. В 79-ата минута резервата Кристиан Кабаселе направи 3:0 със силен удар от 12 метра, след като засече топката от центриране от корнер. В 84-ата минута още една резерва се разписа. Младежкият национал Георги Костадинов вкара след самостоятелен пробив. До края на мача остана време за още един гол. Кабаселе се разписа за втори път в последната минута от два метра след пас на Шоко.

Лудогорец води в класирането с 45 точки. Преследвачите ЦСКА и “Левски” са с по 39, но имат мач по-малко. Светкавица е на последната позиция с едва 2 точки.