• резерва

Българинът игра четвърт час срещу Милан

Най-добрият български футболист дебютира в калчото - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

Кирил Десподов, избран за футболист номер едно на България за миналата година, направи своя дебют в италианското първенство. Бившият нападател на ЦСКА, който бе закупен от Каляри за €4 милиона, записа първите си минути в калчото срещу отбора на Милан. Милан победи Каляри с 3:0.

Българският нападател се появи в игра в 76-ата минута на двубоя, игран в Милано. Домакините от Милан вече водеха с 3:0, когато българинът влезе като резерва. Каляри записа трета поредна загуба в калчото и е на само три точки от зоната на изпадащите.

„Росонерите” си гарантираха успеха над Каляри в двубоя от 23-ия кръг с две попадения през първото и едно през второто полувреме. Лука Чепители си отбеляза автогол в 13-ата минута. Лукас Пакета удвои резултата с гол в 22-ата минута. Полякът Кшищоф Пьонтек направи 3:0 в 62-ата минута на мача.

В следващия кръг Каляри приема Парма у дома. Двубоят ще се изиграе на 16 февруари, събота. Именно тогава Кирил Десподов може да запише и първия си мач в Италия като титуляр. Отборът от Сардиния няма победа в калчото от месец декември насам. За последно тимът на Десподов победи Дженоа (с 1:0) в края на миналата година.