• десподов

Българинът спечели дузпа за тима си

Десподов игра малко, но впечатли срещу Интер - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

Българският футболист Кирил Десподов влезе като резерва за Каляри при изключително важната и престижна победа срещу третия в Италия – Интер в мач от италианското първенство.

Българинът влезе като резерва десет минути преди края на редовното време при победата на Каляри с 2:1 срещу Интер. Кирил Десподов спечели дузпа за домакините в продълженията на мача, която обаче беше пропусната от неговия съотборник Николо Барела.

Лука Чепители даде преднина на домакините в 31-ата минута, но малко по-късно гостите от Милано изравниха чрез Лаутаро Мартинес. Две минути преди края на първото полувреме Леонардо Паволети отново даде преднина на Каляри.

През втората част Интер пропусна серия добри положения и загуби. Каляри от своя страна се отдалечи на безопасно разстояние от зоната на изпадащите, записвайки шеста победа от началото на сезона. Кирил Десподов беше привлечен само преди седмици от ЦСКА за четири милиона евро. Българинът все още няма гол за новия си отбор Каляри.