• каляри

Победният гол бе вкаран в 40-тата минута от Юрай Куцка

Десподов вдъхнови Каляри за обрат срещу Парма - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Кирил Десподов вдъхнови Каляри за обрат срещу Парма! Българският национал влезе в игра за тима си в 56-ата минута при резултат 0:1 и помогна на сардинци да обърнат развоя на срещата до 2:1.

Макар и да не бе замесен пряко при головете на своя тим, Десподов раздвижи играта на тима в предни позиции.

Попадението за тима от Емилия-Романя отбеляза Юрай Куцка с глава в 40-ата минута след много добра асистенция на Масимо Гоби, а Каляри обърна резултата с два гола на Леонардо Паволети в 66-ата и в 86-ата минута.

Успехът на тима от Сардиния сложи край на негативната серия, в която Каляри на Лорандо Маран бе влязъл. Отборът не бе постигал успех в шест срещи.

Българският национал Кирил Десподов започна срещата от пейката. Преди седмица бившият футболист на ЦСКА-София дебютира в Серия “А” за Каляри при загубата от Милан с 0:3 на “Сан Сиро”.

В 56-ата минута крилото все пак влезе в игра. Българинът замени Алесандро Дейола и още с първите си докосвания ентусиазира публиката на Каляри.

Десет минути след влизането на Десподов Каляри достигна до изравнително попадение. Голът падна в 66-ата минута, а негов реализатор бе Леонардо Паволети. Нападателят засече продължена топка с глава от негов съотборник от няколко метра до голлинията не сбърка.

В 86-ата минута отново Паволети бе точен, за да направи пълен обрат за тима на Каляри. Нападателят изскочи от втора позиция и засече с глава добро центриране на звездата Николо Барела. В последната минута на редовното време Жоао Педро остави отбора си с човек по-малко. Нападателят получи жълт картон за грубо нарушение, а след това потърси сметка на главния съдия, който не се поколеба да му покаже втори жълт и респективно червен картон.