• титла-
  • кешла

Българският национал отбеляза гол, доближи тима си до титлата

Симеон Славчев със силен мач за Карабах - 1

Българският национал Симеон Славчев отбеляза гол за победата на Карабах с 3:0 над Кешла в мач от първенството на Азербаджан. Родният халф откри резултата, а отборът му направи нова крачка към титлата. До края на сезона остават още три кръга, а Карабах има аванс от 5 точки пред втория Нефтчи (Баку), който обаче е и с мач по-малко.

Кешла е абсолютният аутсайдер и заема последно място в класирането. Гостите не оказаха почти никаква съпротива, но до почивката допуснаха само един гол, дело на Славчев. Българинът беше на точното място след спасяване на противниковия вратар и с перфектна добавка заби топката под гредата.

След почивката Рикард Алмейда в 59-ата минута от дузпа и Абдела Зубир оформиха убедителния успех на Карабах.

Това беше пета поредна победа за отбора на Славчев. След седмица на Карабах предстои първия полуфинал за Купата на Азербайджан срещу Габала.