Слаба и безлична България пак загуби от Чехия

• шик-
  • иса-
  • пропуски-
  • евро 2020

Националите ни трябва да са щастливи, че не загубиха срещата с двуцифрен резултат, а само с 2:1

Слаба и безлична България пак загуби от Чехия - 1

България загуби гостуването си на Чехия с 1:2 в третата си евроквалификация от група "А". Двубоят на "Летна", който бе дебютен за Красимир Балъков начело на "лъвовете", мина в двете крайности за нашия тим, тъй като през първата част взехме ранна преднина чрез дебютанта Исмаил Иса (3'), а впоследствие се стигна до изравняване чрез Патрик Шик (20') и пълен обрат в началото на второто полувреме с още един гол на тарана на Рома в 50-ата минута.

Поражението ни остави на предпоследното четвърто място в нашата група с 2 точки след три мача. Англия е първа там с шест точки и два двубоя. Днешният ни съперник е втори с 3 точки и отново с две срещи. Другите два тима са Косово и Черна гора с по два пункта след равенството 1:1, което направиха по същото време.

Двубоят започна великолепно за нашите, които взеха преднина още в 3-ата минута. Ивелин Попов се озова отдясно и предостави страхотна топка в наказателното поле, която бе изстреляна по неспасяем начин от Исмаил Иса.

Веднага след попадението домакините наложиха висока преса и много лесно започнаха да стигат до положения пред нашата врата.

Това си каза и думата след 20 минути игра. Якуб Янкто получи пас вляво на атаката на чехите, напредна в наказателното ни поле, а Кристиян Димитров не се намеси по най-добрия начин и предостави топката за връхлитащия Патрик Шик, който с клиничен удар изравни.

След попадението момчетата на Ярослав Шилхави поеха тотален контрол над случващото се на терена, а положенията пред Николай Михайлов идваха едно след друго.

При едно такова в 30-ата минута, Шик бе близо до гола, но ударът му с глава, се отби в напречната греда.

Все пак до края на полувремето "трикольорите" удържаха равенството и се оттеглиха при 1:1.

Второто полувреме започна катастрофално за нашите и още в 50-ата минута домакините стигнаха до обрата. Патрик Шик бе изведен зад защитата и майсторски прекара топката покрай Михайлов за 2:1.

В следващите минути чехите отново продължиха да са по-активният отбор и в 75-ата минута стигнаха до трети гол чрез Патрик Шик. Той обаче бе отменен заради засада.

До края на мача "трикольорите" не успяха да създадат нещо по-сериозно пред вратата на домакините и загубата стана факт.

Неприятното от тази среща е не толкова загубата на "лъвовете", колкото напълно безидейната и меко казано страхлива игра, която демонстрираха националите ни. Българите трябва да се радват на минималната загуба, след като чехите имаха шанс да вкарат поне още 7-8 попадения в нашата врата. Възпитаниците на Красимир Балъков не показаха никакъв характер и не се противопоставиха в нито един компонент от играта на домакините.