Политиката помрачи мача Черна гора - Косово

• косово-
  • равенство-
  • рашица-
  • мугоша

Двата съперника на България все пак изиграха квалификацията помежду си и завършиха 1:1

Политиката помрачи мача Черна гора - Косово - 1

Съперниците на България в група „А“ от квалификациите за Евро 2020 Черна гора и Косово завършиха 1:1 в Подгорица. Срещата бе предшествана от скандал в лагера на домакините, след като родените в Сърбия Мирко Иванич и Филип Стойкович отказаха да играят срещу косоварите. Треньорът Тумбакович също реши да се оттегли, а неговият помощник Александър Янкович също не остана на пейката. Така тимът бе воден от Миодраг Джудович и Драгойе Лекович.

Косово поведе на стадиона в черногорската столица с гол на Милот Рашица (24) през първата част, но след почивката домакините успяха да се съвземат от шока и да изравнят чрез Стефан Мугоша (69). Той се разписа след асистенция на Марко Янкович. До края на срещата съперниците не успяха да реализират други от своите положения и логично се стигна до реми.

След равенството и двата тима имат по 2 точки, колкото и България преди мача си срещу Косово в понеделник. Тогава черногорците ще гостуват на Чехия, а фаворитът в групата Англия отново ще почива.