Левски се бори, но загуби от Зенит

Публикувана: 26 Юни, 2019 09:42
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1132
Снимка: levski.bg

Левски загуби и втория си мач при новия треньор Петър Хубчев. "Сините" отстъпиха с минималното 0:1 във втора поредна среща. Преди няколко дни те го направиха срещу Ред Бул (Бразилия), а сега поражението бе от руския шампион Зенит (Санкт Петербург).

Единственият гол в двубоя падна в 47-ата минута от дузпа, реализирана от Сардар Азмун.

Срещата започна с лек превес на питерци, като в 4-ата минута те можеха да отбележат. Азмун обаче бе отказан по блестящ начин от Миятович.

Постепенно "сините" изравниха силите и на свой ред започнаха да създават ситуации пред вратата на съперника. В 34-ата минута Горанов отправи страхотен изстрел, но той бе париран от стража на руснаците.

В края на полувремето новият страж на Левски отново показа класа, спасявайки положение 1 на 1 с Емилиано Ригони.

Второто полувреме започна без промени в българския тим. Още преди да са изминали и две минути обаче бялата точка в тяхното поле бе посочена. Дузпата се отсъди за фаул на Каргас срещу Смолников, но тя бе доста, доста спорна. Азмун отбеляза наказателния удар и даде преднина на Зенит.

Последваха силни минути за "сините" и те създадоха немалко положения пред вратата на руския шампион, но гол така и не падна, а по този начин столичани отстъпиха за втори пореден път с 0:1.

Следващата контрола на Левски е срещу немския Тюркгюджю-Атаспор. Тя ще се играе на 1 юли в 18 часа.