• коман-
  • крузе

Баварците спечелиха с категоричното 6:1

Байерн Мюнхен разпиля Фенербахче - 1

Германският шампион Байерн се развихри и размаза турския гранд Фенербахче с 6:1 във втория полуфинал на силния приятелски турнир Audi Cup в Мюнхен. Баварците ще срещнат на финала Тотнъм, който победи Реал (Мадрид) с 1:0 в първата среща от надпреварата.

Играчите на Нико Ковач доминираха напълно и поведоха с гол на Ренато Санчес (22) след пас на Роберт Левандовски. Леон Горецка (28) удвои аванса им след асистенция на Коман. До края на първата част Томас Мюлер (31, 44-дузпа) на два пъти и Кингсли Коман (40) направиха резултата 5:0.

След почивката Томас Мюлер (58) оформи своя хеттрик след пас на Никлас Зюлер, а немският нападател на „фенерите“ Макс Крузе (64) вкара почетния гол за тях след грешка на Горецка.