Пловдивчани загубиха с 3:1, но продължават напред в Лига Европа

Публикувана: 1 Август, 2019 23:43
6 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1855
Оценка 5 от 5 гласа.

Спартак (Търнава) победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 в реванша им от втория квалификационен кръг на Лига Европа. В първата среща носителят на Купата на България спечели с 2:0 историческото си първо домакинство на „Лаута" в евро сблъсък и то в деня на 93-годишнината на клуба, с гола на чужд терен се класира за следващия кръг.

След равностойно начало в първите десетина минути домакините натиснаха и поведоха с гол на Филип Дангубич (16), който се разписа с глава след центриране на Ловат. Двамата повториха упражнението и в 24-ата минута, но този път голмайсторът на словаците в тази среща нямаше късмет и Луков спаси.

В 35-ата минута домакините останаха в намален състав. Захуменски задържа излизащия очи в очи с вратаря Ален Ожболт и главният съдия му показа директен червен картон. Въпреки това футболистите от Търнава продължиха да атакуват по-активно и в 44-ата минута Луков не допусна гол след страхотен удар на Халилович от далечна дистанция.

Втората част започна с най-доброто положение за Локомотив до момента, при което Малембана не успя да намери целта от воле. След това настъпи шок за "смърфовете". Малембана задържа футболист на домакините и Богдан Митреа (52-дузпа) бе точен от 11-метровия наказателен удар за 2:0, заличавайки пасива на словаците от първата среща. Последваха блестящи спасявания на Луков след удари на Халилович, а в 56-ата минута и напречната греда му помогна след шут на Тешия от далечна дистанция.

В игра за "смърфовете" се появи Парвиз Умарбаев, който центрира от фаул в 61-ата минута, а Димитър Илиев игра с глава и топката премина опасно близо покрай вратата. Седем минути по-късно последва невероятен пропуск на Ожболт, който засече топката на метри пред голлинията високо в аут.

Защитниците на Локомотив изпуснаха Рафаел Тавареш (71), който засече топката след центриране от фаул и вкара за 3:0, давайки предимство на домакините вече в общия резултат. Радостта им обаче бе твърде кратка, тъй като Ален Ожболт (74) вкара с глава за 3:1 след центриране на Карагерен и изравни общия резултат, а попадението на чужд терен дава предимство на българския тим.

До края на мача словаците хвърлиха всички сили в атака и притиснаха "смърфовете", но така и не успяха да реализират гол, който да ги прати напред в следващия кръг.