ЦСКА премина през дузпи, но отстрани Осиек

• лига европа-
  • осиек

"Червените" продължават в третия предварителен кръг на Лига Европа

ЦСКА премина през дузпи, но отстрани Осиек - 1

ЦСКА е в трети кръг на Лига Европа, след като успя да спечели на дузпи срещу хърватския Осиек. Домакините триумфираха в редовното време с 1:0 и изравниха резултата от София, който бе в полза на "червените", а така се стигна до продължения и дузпи, където "армейците" триумфираха с 4:3.

Драматичната развръзка напомни на миналогодишния двубой с Рига , където отново след дузпи и продължения (тогава 5:3 при наказателните удари) родният тим продължи.

В следващия кръг момчетата на Люпко Петрович ще спорят с украинския Зоря (Луганск), който по-рано се справи с Будучност (Подгорица).

В редовните 90 минути за хърватите отбеляза Майсторович в 28-ата минута.

Срещата на "Градски врът" започна с натиск за домакините, които още с първия съдийски сигнал, контролираха събитията на терена, задържайки повече топката.

Първата ситуация логично бе пред вратата на ЦСКА, а при нея Бочкай стреля, но Черниаускас се намеси прекрасно.

Осиек продължи да движи нещата в мача и така стигна до откриване на резултата. Жапер проби през фланга на Жеферсон и центрира страхотно за Майсторович, който майсторски надигра Томаш във въздуха, и отбеляза с глава за 1:0.

И след гола по-активният тим продължи да бъде този на домакините, като ситуациите пред вратата на "армейците" зачестиха.

В крайна сметка попадение падна в хърватската врата в добавеното време на първото полувреме, но то бе отменено правилно заради засада на Али Соу.

Втората част започна на доста по-ниско темпо и двата тима започнаха тактическото надиграване, а положения почти липсваха в първите 15 минути.

Ситуацията на терена се задържа така до последната 90 минута и така двубоят влезе в продължения.

В първото продължение най-сериозната ситуация се откри пред ЦСКА. Али Соу бе изведен с дълъг пас и овладя, но сам срещу стража на Осиек, не успя да отбележи.

Втората част на продълженията отново бе белязана само от едно чисто положение, а то отново бе на сметката на родния тим. Тони Уот навлезе в наказателното поле и бе задържан, а и препънат, но дузпа не последва.

Така се стигна до 11-метрови наказателни удари, в които "червените" спечелиха с 4:3.