• червен картон-
  • мората-
  • дузпа
Атлетико Мадрид стартира сезона с успех - 1

Атлетико Мадрид стартира с победа сезона в Примера дивисион, след като спечели с 1:0 на "Уанда Метрополитано" над Хетафе.

Двубоят се изигра пред пълни трибуни, като "дюшекчиите" постигнаха своето и без да блестят на терена. Единственият гол в мача отбеляза Алваро Мората във 23-ата минута с глава след асистенция на Киърън Трипиър.

Пет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като реферът Гийермо Фернандес изгони Хорхе Молина.

Само четири минути по-късно и Ренан Лоди получи втори жълт картон и численото равенство на терена беше възстановено. През втората част Морана можеше да удвои резултата от дузпа в 56-ата минута, но вратарят на гостите Давид Сория хвана ъгъла и изби топката. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу новата звезда на Атлетико Жоао Феликс, който взриви трибуните с индивидуална акция.

Хетафе беше до изравняване малко преди края на редовното време, след като в 86-та минута Анхел получи възможност да се разпише, но топката срещна напречната греда.