• сампдория

Нерадзурите победиха Сампдория с 1:3

Интер с нова победа и изравнен рекорд - 1
Снимка: БГНЕС/EPA

Отборът на Интер записа шеста поредна победа след началото на италианската Серия А.

Отборът на Антонио Конте победи с 3:1 в гостуването си на Сампдория. Така Интер продължава да оглавява класирането с пълен актив от точки.

В 20-та минута Сенси шутира отдалеч, а след рикошет в гърба на Санчес, топката попадна във вратата за 0:1. В 22-та минута Сенси изведе Санчес, който реализира за 0:2.

Впоследствие голмайсторът получи червен картон. Това даде импулс в играта на Сампдория. В 55-та минута Янкто направи резултата 1:2.

В 61-та минутиа Галярдини реализира за 1:3 след добавка.

Така Интер изравни клубния си рекорд за най-силен старт в първенството. За последно отборът печели 6 поредни победи на старта на първенството в сезон 1966/1967 г.