Наполи победи Бреша, триумф за римскитe отбори

• серия а

Победи за Рома и Лацио

Наполи победи Бреша, триумф за римскитe отбори - 1
Снимка: БГНЕС/EPA

Наполи удържа победа с 2:1 срещу Бреша в мач от 6-тия кръг на италианската Серия А.

Резултатът беше открит от Дрис Мертенс в 13-та минута. Той отбеляза с удар след центриране на Хосе Кайехон.

Наполи имаше предимство през цялото първо полувреме. Гол на Манолас беше отменен заради игра с ръка и проверка от ВАР. В продълженията Манолас все пак вкара за 2:0 след удар с глава във вратата.

Тонали вкара за Бреша във второто полувреме. Неговият гол обаче беше отменен, заради нарушение след проверка с ВАР. В 67-та минута Марио Балотели отбеляза след центриране от корнер.

До края Йоронен спаси точен шут на Желински. След този резултат Наполи излезе на 4-то място в класирането с 12 точки.

В друг мач от кръга Рома победи Бреша с 1:0. Гола за римските вълци отбеляза Един Джеко.

Лацио удържа победа с 4:0 над Дженоа. Головете за орлите отбелязоха Милинкович - Савич, Щефан - Раду, Кайседо и Имобиле.

След тези резултати Рома се намира на 5-то място, а Лацио на 6-то.