• квалификации

Северните ни съседи стигнаха до откриването на резултата едва в 74-ата минута

Румъния се поизмъчи, но взе своето от Фарьорските острови - 1
Снимка: БГНЕС/АРХИВ Швеция-Румъния

Националният отбор на Румъния постигна класическа победа с 3:0 при гостуването си на Фарьорските острови, а с това запази шансовете си за класиране на Евро 2020.

Северните ни съседи стигнаха до откриването на резултата едва в 74-ата минута, когато Георге Пушкаш най-накрая разпечата на съперника. Както обикновено, след падането на първия гол, за румънците стана по-лесно и Александру Митрица удвои. Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешеру, който влезе като резерва в 65-та минута, оформи крайното 3:0 в последната минута.

С тази победа румънците събраха 13 точки и се позиционират на третата позиция във временното класирането на група F, с една точка зад Швеция. Фарьорите са на дъното без никакъв точков актив от седем мача.

От своя страна шведите бяха категорични при гостуването си на Малта, побеждавайки футболното джудже с 4:0.