Лайпциг счупи рекорд, разнищи Майнц с 8:0

• майнц 05-
  • бундеслига

Досегашното върхово постижение на тима беше 8:2 над аматьори

Лайпциг счупи рекорд, разнищи Майнц с 8:0 - 1

РБ (Лайпциг) записа най-изразителната победа в кратката си история, след като разнищи Майнц 05 с 8:0 като домакин в сблъсък от 10-ия кръг на Бундеслигата.

Досегашното върхово постижение на тима беше 8:2 над аматьорите от Вилхелмсхавен преди повече от седем години. Тимо Вернер направи мача на живота си, след като взе участие в шест от попадения, вкарвайки три и подавайки за други три.

С този триумф Разенбалшпорт изпревари Байерн (Мюнхен) по голова разлика и вече е на трета позиция, а лидерът Борусия (Мьонхенгладбах) има с 4 пункта повече.

“Червените бикове” размазаха противника с пет гола още до почивката, като четири от тях паднаха в рамките на 14 минути. Марсел Забитцер (5) откри резултата, а след него точни бяха Вернер (30), Кристофър Нкунку (35), Марсел Халстенберг (39) и Юсуф Поулсен (44). Второто полувреме започна в същото темпо след попадения на Вернер (48) и Норди Мукиеле (50), след което домакините се успокоиха. Чак в 87-ата те добавиха още един гол - отново чрез Вернер.