Реми! Славия и Локомотив (Пловдив) си вкараха по една дузпа

• равенство-
  • 1:1

Дузпата за ''белите'' бе доста спорна

Реми! Славия и Локомотив (Пловдив) си вкараха по една дузпа - 1

Тимовете на Славия и Локомотив (Пловдив) прекъснаха победните си серии в efbet Лига, след като завършиха наравно - 1:1 в мач, игран на стадион ''Славия'' в София.

Двата гола в мача паднаха след почивката, като и двете попадения бяха от дузпи. Първо в 74-ата Димитър Илиев реализира, след като малко по-рано Петър Витанов бе спънат от Венцислав Бенгюзов в наказателното поле на Славия, а в 80-ата минута Славчо Шоколаров бе фаулиран от Йосип Томашевич и съдията Йвайло Стоянов отсъди дузпа за ''белите''. В тази ситуация останаха сериозни съмнения дали нарушението на Томашевич срещу Шоколаров не е извън наказателното поле. В крайна сметка капитанът на Славия Галин Иванов реализира отсъдената дузпа и по този начин изравни резултата 1:1.

След спечелената точка - Локомотив Пловдив се изкачва временно на второ място в класирането на efbet Лига (с 33 точки), една повече от третия Левски (32), докато отборът Славия остава пети с 23 точки, на две зад четвъртия ЦСКА, който е и с мач по-малко преди изиграването на днешния си двубой с Черно море.