• черно море-
  • efbet лига

"Армейците" победиха с 2:0 с голове в 89-ата и 91-вата минути

ЦСКА излъга Черно море в края - 1

ЦСКА победи Черно море с 2:0 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Тича" във Варна. "Армейците" стигнаха до успеха с голове в 89-ата и 91-вата минути чрез Кристиян Малинов и Али Соу.

Първият опасен удар по посока на една от двете врати бе за "моряците". В 12-ата минута Мартин Минчев стреля, но стражът на гостите спаси. В 27-ата минута халфът на "моряците" Патрик Андраде бе изнесен на носилка, а неговото място зае Емил Янчев.

В 39-ата минута Тиаго изпълни пряк свободен удар, но Митрович успя да улови. В даденото от рефера продължение на първата част Рубен Пинто отправи удар към вратата на Митрович, топката нацели страничния стълб на вратата.

В 77-ата минута Мартин Минчев бе съборен в наказателното поле, но Николай Йорданов остави играта да продължи, въпреки претенциите на младият футболист на "моряците". В 84-ата минута Минчев получи топката в наказателното поле, но стреля в тялото на стража на ЦСКА, който излезе и скъси. В 89-ата минута "армейците" успяха да открият резултата. Влезлият на смяна Малинов завърши многоходова атака на гостите. В 90-ата минута Илиан Илиев подхвана атака на Черно море, подаде към Кардосо, който центрира по земя към Исмаил Иса. Нападателят технично отигра топката с пета, но вратарят на червените успя да спаси паднал на земята. Веднага след това гостите стигнаха до втори гол след контраатака. Али Соу финтира Емил Янчев и стреля в далечния ъгъл на Митрович за крайното 2:0.

Съставът на Черно море: Миодраг Митрович, Димитриос Хантакиас, Даниел Димов, Виктор Попов (89-Илиан Илиев), Цветомир Панов, Патрик Андраде (27-Емил Янчев), Васил Панайотов, Мартин Минчев, Дани Кики (55-Жордао Кардосо), Родриго Енрике, Исмаил Иса.

ЦСКА: Бусато, Пинто, Евандро, Занев, Отабор, Мазику, Тиаго Родригес, Соу, Албентоса, Антов, Гълъбов