Очаквано: България загуби отново, този път от Парагвай

• контрола

Парагвайците ни биха с 1:0, но изпуснаха ни вкарат поне още 3-4

Очаквано: България загуби отново, този път от Парагвай - 1
Снимка: ФАКТИ

България загуби от Парагвай с 0:1 в контролна среща играна пред стотина души на Националния стадион "Васил Левски" . Победното попадение за гостите реализира футболистът на Нюкасъл Мигел Алмирон в 60-ата минута на двубоя.

Срещата бе дебютна за новия национален селекционер на България Георги Дерменджиев.

Гостите започната доста активно първата част и в началните минути създадоха главоболия на дебютанта на вратата на България - Георги Георгиев (вратар на Славия). Алмирон и Виласанти пробваха мерника си несполучливо.

Парагвай създаде две опасни положения пред вратата на Георгиев и в края на първото полувреме, но стражът ни беше на ниво.

В началото на второто полувреме Ивелин Попов създаде опасност пред вратата на Силва, който обаче се справи.

В 60-ата минута футболистът на Нюкасъл Мигел Алмирон с удар от границата на наказателното поле матира Георги Георгиев.

Почти веднага България отвърна с интересна атака, която Ивелин Попов не съумя да завърши успешно.

Кирил Десподов опита удар от въздуха в 78-ата минута, но топката излезе в аут.

В крайна сметка Парагвай спечели двубоя с 1:0, с което пък България записа 12-ти мач без победа.