• младежки национален отбор-
  • бойко борисов

Лъч светлина от младежките национали

Класическа България срещу Полша пред погледа на Бойко Борисов - 1

Mладежкият национален отбор на България надигра Полша с 3:0 в европейска квалификация за първенството през 2021 година, пише dsport.bg. В герой се превърна Станислав Иванов, който реализира 2 гола и асистира за третия гол, дело на Тонислав Йорданов, при класическия успех на "лъвовете" ни до 21 години. Победата завързва допълнително група 5, като след изиграните 5 срещи от общо 10, Полша, Русия, България и Сърбия ще спорят за челните 2 места.

Срещата пък бе проследена от министър-председателя на България Бойко Борисов, спортният директор на ЦСКА Кристиано Джарета, бившият треньор на Берое Александър Томаш и други.

Още в 3-тата минута младежите на България бяха близо до попадение. Андреа Христов бе изведен зад отбраната и бе фаулиран броени метри преди наказателното поле. От прекия свободен изстрел Тонислав Йорданов опита да стреля, топката срещна тялото на полски бранител, а при добавката Станислав Иванов не успя да отправи качествен шут.

В 23-тата минута поляците направиха атака през центъра и Листковски стреля от голяма дистанция, но Даниел Наумов показа котешки рефлекс и успя да избие коварния удар. В 41-вата Валентин Антов пък отправи страхотен изстрел, но топката срещна гредата.

В 43-ата минута дойде хубавият момент за нашия отбор. Станислав Иванов подаде хитро наляво към Тонислав Иванов, който мигновено стреля към ъгъла, получи се рикошет в бранител на Полша и топката влетя неспасяемо в противниковата врата.

Второто полувреме започна по възможно най-добрия начин. Лъчезар Котев успя да изведе зад отбраната Станислав Иванов, който с известна трудност си спря топката, но удържа на натиска и завърши за 2:0 в полза на България.

В 61-ата минута Кръстев свали топката към Стаси Иванов, който напредна в наказателното поле, финтира няколко полски бранители и крилото на Левски матира стражът с мощен изстрел за класика.

В 69-тата минута Карол Фила си изкара втори жълт картон, с което си заслужи червен, оставяйки Полша с човек по-малко. До края на срещата ситуациите за гол намаляха и като че ли мачът се доиграваше, което напълно устройваше младежите на България.

В група 5, Русия е лидер с 11 точки, 10 има Полша, а България 8 след 5 срещи. Сърбия е с 4, но и с мач по-малко. Останалите страни Естония и Латвия имат 3 и 2. Победителят в потока се класира за Европейското първенство през 2021 година, а вторият спори с останалите втори тимове, като най-добрите 8 от общо 9 ще се класират за баражите, където страните се разделят на 4 двойки и победителите се класират за еврофорума. Следващият официален мач на младежите на България е в края на месец март.

България U21 - Полша U21 3:0

1:0 Т. Йорданов 43'
2:0 С. Иванов 50'
3:0 С. Иванов 61'

България U21 (4-3-3): 1. Даниел Наумов - К - 19. Иван Турицов, 15. Петко Христов, 2. Андреа Христов, 4. Ангел Лясков - 21. Лъчезар Котев (8. Д. Янков 89'), 6. Валентин Антов, 16. Ивайло Найденов (18. С. Гаврилов 89')- 10. Станислав Иванов (11. Г. Русев 84'), 7. Калоян Кръстев (17. М. Минчев 76'), 9. Тонислав Йорданов (14'. С. Ковачев 89');

Селекционер: Александър Димитров

Полша U21 (4-3-3): 1. Камил Грабара - К - 15. Роберт Гуми, 5. Себастиан Валукиевич, 4. Ян Собочински, 3. Камил Пестка - 14. Марчин Листковски (11. П. Плакета 45'), 19. Карол Фила, 17. Матеуш Богуш (23. Б. Бида 68') - 6. Мачей Амбросиевич (20. С. Ковалчик 45'), 10. Патрик Климала (13. Б. Слиш 74'), 7. Камил Йозвиак (15. С. Лусиуш 74');

Селекционер: Чешлав Михниевич