• тотнъм-
  • борнемут-
  • висша лига
Революцията на Моу в Тотнъм продължава (ВИДЕО) - 1

Тотнъм записа трета поредна победа под ръководството на Жозе Моуриньо. "Шпорите" спечелиха с 3:2 домакинството си на Борнемут и вече са пети в класирането, като класиране в топ 4 вече не изглежда толкова далече. Точно както в дебюта на Моуриньо, лондончани поведоха с 3:0 и допуснаха два късни гола. Така във всичките три мача на португалеца, откакто е в клуба, тимът му допуска две попадения.

Основна заслуга за успеха на Тотнъм имаше Деле Али. Халфът отбеляза първите два гола в мача. Борнемут започна отлично, но в 12-ата минута английският национал получи подаване от Сон и откри резултата. Вторият гол на Али дойде в началото на второто полувреме, когато той бе изведен от Алдервейрелд. Победата изглеждаше подсигурена в 69-ата минута, когато Муса Сисоко направи резултата 3:0.

Отборът на Моуриньо обаче отново допусна отпускане към края на срещата. Влезлият като резерва Хари Уилсън върна един гол след прекрасно изпълнение от фаул. Бившият играч на Ливърпул се разписа още веднъж в 96-ата минута, но голът падна твърде късно, за да могат гостите да си помислят за нещо повече от почетна загуба.