10 от Витоша с равенство срещу Дунав (ВИДЕО)

• дунав русе-
  • efbet лига
10 от Витоша с равенство срещу Дунав (ВИДЕО) - 1
Кадър: ТВ

Отборите на Витоша (Бистрица) и Дунав завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 18-ия кръг на efbet Лига. Двата тима си размениха по един гол през втората част. Емил Гъргоров откри от дузпа, а Стефан Христов възстанови равенството. В последните 15 минути домакините играха с човек по-малко, тъй като Румен Гьонов получи втори жълт картон.

След нулево първо полувреме, в което головите положения пред двете врати на практика липсваха, домакините откриха резултата малко след почивката. В 53-ата минута Четин Садула пробва центриране в наказателното поле, където Мартин Костадинов игра с ръка и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Гъргоров и не сбърка.

В 65-ата минута гостите изравниха. Александър Исаевски получи топката по лявото крило, след което намери по земя в наказателното поле Стефан Христов. Нападателят хладнокръвно овладя топката и простреля бившия си тим за 1:1.

Малко по-късно Витоша можеше да стигне за втори път до аванс. Кабов напредна към наказателното поле и стреля, но ударът му се отби в гредата.

В 76-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Румен Гьонов фаулира Христов и получи жълт картон. Това бе второ официално предпуреждение за бранителя и така Витоша остана с десет души.