ЦСКА 1948 изхвърли Берое от Купата на България

• 4:3

Софийският отбор шокира футболистите на Димитър Димитров-Херо насред Стара Загора

ЦСКА 1948 изхвърли Берое от Купата на България - 1
Снимка: beroe.bg

Втородивизионният ЦСКА 1948 сътвори огромна сензация в първи двубой от 1/8-финалната фаза на Купата на България, отстранявайки Берое след голов трилър 3:4 в Стара Загора. Головете за отбора на ЦСКА 1948 бяха дело на Денислав Александров (2) и Васил Шопов (2), а за домакините от Берое точни бяха Педро Еуженио, който се отчете и с асистенция, Ерол Алкан и Ибрахима Конте.

Гостите от София поведоха в резултата Още в 5-ата минута на мача. След продължителна атака, Васил Шопов изпрати топката в мрежата на Душан Перниш - 1:0.

Радостта на играчите в червено трая само две минути. Педро Еуженио (7-а минута) изравни след центриране на Милен Желев.

Греда на Иван Минчев след далечен удар в 10-ата минута.

ЦСКА 1948 излезе за втори път напред в резултата, като това се случи в 36-ата минута, а голмайстор бе Денислав Александров.

В 41-ата минута шокът за Берое стана пълен. 3:1 за отбора от София. След кошмарна грешка на защитата на Берое, Денислав Александров получи топката, напредна необезпокоявано, излезе очи в очи с Перниш, и безпроблемно изпрати топката в мрежата му.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Берое върна един гол - 2:3. След центриране от корнер и последвало разбъркване, Педро Еуженио върна топката към Ерол Елкан, който отбеляза след добър удар с глава.

В 60-ата минута възпитаниците на Йордан Юруков възстановиха предимството си от два гола- 4:2. Точен бе отново Васил Шопов.

В минутите след 4-ия гол на ЦСКА 1948, легендата Мартин Камбуров влезе в игра за Берое, но това не промени почти нищо.

В 72-ата минута гол на Берое бе отменен, а причината беше нарушение в нападение на Камбуров.

Три минути по-късно - Берое все пак намали до 3:4 чрез Ибрахима Конте, който с глава засече центриране на Иван Минчев.