Манчестър Юнайтед изигра силен мач и триумфира в градското дерби със Сити

• дерби на манчестър

''Червените дяволи'' с втора гръмка победа само в рамките на 3 дни

Манчестър Юнайтед изигра силен мач и триумфира в градското дерби със Сити - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Чисто футболно съвършенство затвори съботната програма от 16-ия кръг в английския Премиършип. Манчестър Юнайтед надделя с 2:1 като гост на Манчестър Сити в магическо градско дерби, играно на „Етихад”. „Червените дяволи” изиграха фамозно първо полувреме, в което вкараха две попадения чрез Маркъс Рашфорд в 22-ата и Антони Марсиал в 29-ата. Николас Отаменди върна надеждите на Ман Сити в 85-ата минута, но само дотам. По този начин седмицата на „червените дяволи” завърши страхотно след успеха преди броени дни срещу Тотнъм Хотспър.

След загубата Манчестър Сити се отдалечи на 14 точки от върха, който е здраво държан от Ливърпул и има 32 точки. Така хората на Хосеп Гуардиола са трети, докато вторият Лестър Сити е с 35 пункта и мач по-малко. Манчестър Юнайтед, от своя страна, пък се издигна до петото място и вече е с 24 точки, скъсявайки дистанцията до четвъртия Челси, който е последният отбор от Топ 4 с 29 пункта/gong.bg.